Na tekutá hnojiva se přestává nahlížet jako na odpad, ale využívají se jako hodnotné hnojivo. Stále přísnější je také legislativa, která zkracuje čas na aplikaci a také významně omezuje únik čpavku do ovzduší.

První možností pro využití tekutých statkových hnojiv je přihnojení ozimů (pšenice, ječmen, řepka) a také travních porostů. Nejefektivnější formou aplikace je injektáž do předem vytvořené drážky pomocí tažené botky s břitem nebo diskového injektoru. Významně se tak snižuje odtok hnojiva a jeho stékání jako v případě použití rozstřiku
nebo běžného hadicového adaptéru.

Zunhammer Glide-Fix
Tradiční výrobce cisteren a aplikátorů kejdy Zunhammer představil inovovaný adaptér s taženou botkou Glide-Fix. Kompaktní konstrukce hlavního rámu, možnost svahového vyrovnávání a tlumení rázů během práce posouvají tento adaptér na špičku v oboru. V porovnání s klasickým hadicovým adaptérem, který rostliny „zalije“ a omezí přístup světla a vzduchu, je hnojivo aplikováno do porostu velmi šetrně. Podporuje to rychlejší růst a výživu rostliny.

Dvojí efektivita Zunhammer Duplo
Novinkou roku 2022 byla zdvojená koncovka adaptérů s obchodním názvem Duplo. Tradiční rozteč hadic adaptéru 25 cm je snížena na polovinu, tedy 12,5 cm. Hlavním důvodem této inovace bylo zadání agronomů po ještě jemnějším rozmístění tekutého hnojiva (kejda, digestát) při přihnojení ozimů, ale i travních porostů, luk a pastvin. Koncovka Duplo je opatřena spodním výměnným břitem vytvářejícím drážku, do které se lépe vsakuje hnojivo a snižují se ztráty emisemi čpavku.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.