Ve druhé části našeho fotoseriálu s raritními kejdovými soupravami traktorů Xerion vám přinášíme fotografie soupravy složené z traktoru Claas Xerion 4000 s čtyřnápravovou cisternou Kotte při aplikaci hovězí kejdy. Největší zajímavostí je, že souprava patřící německému službaři se v průběhu aplikace pohybovala kompletně v psím chodu. Což není u traktoru Xerion žádná zajímavost, ovšem ve spojení s cisternou už ano.

Cisterna Kotte PQ 33 z roku 2010 disponuje objemem 33 kubíků a je vybavena hadicovým aplikátorem Vogelsang  s pracovním záběrem 30 metrů. Včetně ramen jsou zde použity i dvě výkonná čerpadla taktéž od firmy Vogelsang. Cisterna při sání využívá bočního teleskopického nasávacího ramene. O dovoz kejdy k traktoru se staraly čtyři kamionové soupravy, které byli perfektně připraveny pro aplikaci kejdy přímo v terénu, již to potvrzovalo i osazení 3 andocků na jedné cisterně, což v praxi umožňuje plnění ze všech stran cisterny. Dle slov obsluhy denní výkon cisterny činní 1600-1800 kubíků vyaplikované kejdy za 13ti hodinovou směnu. Maximální dosažený výkon činil úctyhodných 2280 kubíků. Jako tažný prostředek je zde použit traktor Claas Xerion 4000, který nahradil slabší traktor John Deere 8R. Momentálně se stroj blíží k hranici 2000 mth a slouží k naprosté spokojenosti majitele. 

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.