V další části našeho fotoseriálu s raritními kejdovými soupravami traktorů Claas Xerion vám přinášíme fotografie nejsilnějšího ze zástupců traktorů Claas a to Claas Xerion 5000 Trac VC o výkonu 530 koní s třínápravovou cisternou SGT při aplikaci kejdy pomocí hadicového aplikátoru Vogelsang. Stroj patří německému poskytovateli zemědělských služeb firmě Meier und Partner Agrarservice.

Cisterna SGT o objemu 32m3 je s traktorem spojena pomocí tzv. Labutího krku a je vybavena speciálním podvozkem, kdy druhá náprava je hydraulicky výsuvná pro lepší rozložení váhy cisterny.  Nasávání cisterny je řešeno samostatně pomocí  hydraulicky ovládané otočné nasávací ruky, která je pomocí předního tříbodového závěsu zavěšena v přední části traktoru. Cisterna je vybavena výkonným čerpadlem firmy Vogelsang řady VX . Firma Vogelsang zde zákazníkovi také dodala široko záběrový hadicový aplikátor SwingMax o záběru 36 metrů vybavený třemi rozdělovacími hlavami ExaCut. Aplikátor lze používat v záběru 24/27/30/33 a 36 metrů, díky regulaci šírky záběru lze aplikovat kejdu v kolejových řádcích, které se mohou kdykoli lišit. Denní výkon soupravy činí 2000 – 2500 vyaplikovaných kubíků.  

Nutno dodat, že doprava kejdy k tomuto stroji byla perfektně sladěná, tvořili ji čtyři kamiony Man a Mercedes se samonosnými cisternami nizozemské společnosti D-tec o objemu 32 m3 vybavené čerpadly Vogelsang a Andockem pro zpětné vysátí materiálu aplikátorem. Jak je vidět na fotografiích zásobování aplikátoru kejdou přes příkop nedělalo problém řidičům kamionů ani při běžném provozu na rušné silnici, bez jediného vjezdu na pole.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.