Na severu Německa nedaleko města Rostock jsme zachytili zajímavou soupravu jednoho z předních německých podniků služeb firmy Blunk.

Jednalo se o soupravu složenou z traktoru Claas Xerion 4000 s nástavbou SGT a třínápravové cisterny Kaweco Turbofass. Objem nástavby SGT je 17,2 m3 a objem aplikační cisterny 28 m3, celkový objem soupravy tedy činí neuvěřitelných 45,2 m3. Aplikační cisterna je vybavena hadicovým aplikátorem od firmy Vogelsang o záběru 36 metrů. Díky tomuto záběru se souprava při aplikaci do porostu dokáže pohybovat pouze v kolejových řádcích. Při naší návštěvě byl aplikován digestát do porostu řepky, kdy materiál byl dovážen z cca 15 kilometrů vzdálené bioplynové stanice u města Güstrow. O dovoz se staralo 6 kamionových souprav Mercedes, které nepřetržitě zásobovaly záchytný kontejner o objemu 80m3.

Denní výkonnost aplikátoru se pohybuje kolem 2000 vyaplikovaných kubíků.

Firma LU Blunk se zabývá širokým spektrem služeb v zemědělství, jejihž hlavní čiností je právě aplikace a doprava digestátu. Hlavním cílem majitele soupravy byla univerzálnost stroje: Kdy je při ideálních podmínkách možnost aplikace s navýšeným objemem pomocí tažené cisterny, při vlhkých podmínkách se „sóĺo“nástavbou a při sklizni siláže je traktor opatřen rozhrnovací radlicí na jámě.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.