Akciová společnost Palomo Loštice na Olomoucku se zabývá tradiční zemědělskou výrobou. Název akciové společnosti Palomo Loštice vznikl z počátečních dvou písmen zemědělských podniků Pavlov, Loštice a Moravičany, které se sloučily v sedmdesátých letech minulého století. V současné době podnik obhospodařuje 2200 ha zemědělské půdy, z nichž 1900 ha připadá na ornou půdu.

Aktuálně v podniku probíhá sklizeň senáže složená z velmi zajímavé sklizňové linky. Na samotném začátku skliznové linky stojí traktor Claas Xerion 3800 Trac VC s žací trojkombinací Pöttinger o záběru 8 metrů. O řezání siláže se zde stará samojízdná řezačka Claas Jaguar 850 a na samotném konci linky pracuje při dusání siláže druhý traktor Claas Xerion 3800 Saddle Trac osazen dvěma težkými pěchy.

Traktor Xerion 3800 Trac VC pracuje v podniku od letošního jara a jeho pracovní náplní bude samotná univerzálnost tohoto stroje, kterou podtrhuje otočná kabina. Například nyní stroj plně pracuje s žací trojkombinací s výkonností 7,5 hektarů za hodinu při spotřebě 5,5 litrů na hektar. Druhý starší Xerion 3800 Saddle Trac je v podniku již pár let plně využíván jako polní tahač s přihnojovací nástavbou Lomma. Ovšem to stroj nezaměstná na celý rok, proto je mimo sezónu stroj využíván při dusání senáže a siláže. A výsledek? Výsledek je opravdu famózní, samotný traktor je osazen dvěma pěchy o hmotnosti 3 a 6 tun což zajistí opravdu perfektní udusání pro kvalitní senáž či siláž.

To vše podtrhuje skutečnost, že traktory Xerion nejsou ledajaké traktory, ale univerzální traktory ve všech směrech.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.