O systémovém nosiči CLAAS XERION ve verzi SADDLE TRAC jsme toho napsali již mnoho. Velká tahová síla, silný motor pracující v nízkých otáčkách, plynulá převodovka, stálý phon všech kol s možností flotačních pneumatik doplněných o centrální dofukování a široké možnosti naszaení v jakýhkoliv podmínkách. 

FARMA POKORNÝ = XERION NA TISÍC ZPŮSOBŮ

Na farmu rodiny Pokorných byl první XERION 3300 SADDLE TRAC dodán v roce 2007 a od začátku byl plánován jako stěžejní tažný prostředek na výměře cca 2.700 ha. Verze s kabinou umístěnou nad přední nápravou byla zvolena s ohledem na možnost umístění nádrže pro hnojivo a osivo. V průběhu let se tato nádrž ukázala jako strategická, a byla využívána s následujícími stroji: 

Secí stroj HORSCH SPRINTER 8,0m (setí obilnin s přihnojením pod patu) 

Přesný scí stroj HORSCH MAESTRO 12x75cm (setí kukuřice s přihnojením pod patu)

Secí stroj HORSCH FOCUS 8,0m (setí řepky se dvěma druhy hnojiva)

Přihnojení neseným rozmetadlem AMAZONE

Plečkování kukuřice čelně nesenou plečkou 12x75cm s přihnojením v řádcích

XERION – VELKÁ TAHOVÁ SÍLA A NÍZKÁ SPOTŘEBA PALIVA

Další disciplínou pro XERION u Pokorných bylo zpracování půdy – podmítky a mělké zpracování strojem HORSCH Terrano 8,0m a hluboké zpracování kypřičem HORSCH TIGER 5,0m s taženým pěchem HORSCH DD 520. 

POKRAČOVÁNÍ SÁGY XERION – ROZMETADLO BREDAL

Pro sezónu 2021 byla pro XERION 3300 SADDLE TRAC připravena nová disciplína – profesionální rozmetání hnojiv neseným rozmetadlem BREDAL K105 L. Rozmetadlo má zásobník o objemu 10.600 l, pracovní záběr 12-36m, hydraulický pohon rometacích disků, hydraulicky ovládaný gumový pás a dávkovací hradítko. Rozmetadlo je navíc vybaveno 4 tenzometrickými váhami, které umožňují dynamické nastavení dávky hnojiva – dle okamžité hmotnosti hnojiva v násypce. Ovládání rozmetadla je provedeno přes ISOBUS terminál RAVEN CR7, který zobrazuje nastavení rozmetadla i GPS navigace traktoru. 

ROZMETÁNÍ ZA KAŽDÝCH PODMÍNEK

Na farmě Pokorný mají možnost použití tří sad kompletních kol:

Flotační 900/60 R38 pro jarní přihnojování porostů

Kultivační 520/85 R46 pro práci v kolejových řádcích na rozchod kol 2.250 mm

Kultivační dvojmontáže 320/90 R54 pro přihnojení v řádcích kukuřice

LOGISTIKA PRO MAXIMÁLNÍ VÝKONNOST

Na farmě Pokorný má jednoznačnou prioritu rychlost a efektivita. Není tomu jen u sklizňových prací a setí, ale i při přihnojování porostů. Využívání překládacího vozu, vlastní dopravy materiálu velkobjemovými návěsy a velká násypka na rozmetadle umožňují plošnou výkonnost až 30ha/h, tedy 450ha za směnu. 

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.