Jak už dávno víte společnost Agri Machines se zabývá prodejem techniky, která souvisí s kejdovým hospodářstvím ať už jde o čerpadla, míchadla, dopravní cisterny či samotné aplikátory.

Od letošního roku zastupujeme v ČR také firmu Huesker a jejich produkt zvaný Flexcover Combi. Co je to Flexcover Combi? Jednoduše se jedná o vak pro přepravu kapalných látek v klasické korbě na sypké hmoty, který je připevněn na předem vyrobeném zadním čelu pro určitý typ návěsu. Tento modul je vybaven nasávací koncovkou a čerpadlem pro snadné plnění a vyprazdňování vaku. Dle přání zákazníka a využití může být dále osazen aplikační koncovkou, andockem či řezací hlavou s odkameňovačem.

Celý systém spočívá v jednoduché montáži, kdy je z továrního návěsu demontováno originální zadní čelo a pomocí teleskopického nakladače s paletizačními vidlemi je nasazen předem sastavený modul Flexcover Combi pro určitý typ korby. Jedinou podmínkou je předem vyvedená hydraulika do zadní části návěsu, pro ovládání řezací hlavy a čerpadla. Připojení hydrauliky je pak klasické k traktoru nebo pomocnému čerpadlu. Po nasazení modulu musí dojít k rozmotání skladovacího vaku a jeho připevnění k podlaze korby. Celý proces montáže trvá ve dvou lidech pouhou hodinu. Pro hlídání plnění je systém vybaven pojišťovacími ventily, snímači tlaku či vodoznakem.

Vlastnosti :

– zvýšení produktivity

– ekonomicky výhodné řešení

– zatížení přizpůsobené maximálnímu zatížení návěsu

– stabilita a pevnost i při prudkém zabrždení

– teplotní odolnost vaku od -30 do + 70 °C

– PVC potažená tkanina chrání vak proti UV záření

– chemická odolnost proti kejdě, kyselině či dusičnanu amonnému

– žádné přímé zásahy do korby sklápěče

Proč Flexcover Combi?

Tato kombinace eliminuje v případě méně častého použití koupi nové samostatné cisterny. Ideální využití jednoho stroje pro přepravu sypkých hmot a kapalnách látek. Přeprava nejen kejdy, digestátu, vody, ale také například kapalných hnojiv jako je DAM, SAM či močovinové roztoky.

Na veletrhu Agritechnica 2017 v Hannoveru byl tento systém použit na návěsu Krampe Big Body 750 S

Na veletrhu Agritechnica 2017 v Hannoveru byl také představen nový typ a to Flexcover Combi Plus tedy vak určený pro hliníkové kamionové návěsy. Kdy vak je umístěn opět v zadním čele, ale jeho výhodou je možnost automatického skládání a rozkládání, bez jakéhokoli zásahu obsluhy do několika minut. Což zajišťuje perfektní vytěžování kamionů. Příklad: do bioplynové stanice je dovezena siláž a zpět je odvezen například na sběrné místo digestát atd. Opět vše bez využití druhé návěsové cisterny a složitého přepříhání.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.