První červencový týden jsme předávali zákazníkovi další samochodný kejdový speciál ZUNHAMMER. Novým majitelem se stala společnost DVPM Slavíkov na Havlíčkobrodsku. 

APLIKACE VE SPRÁVNÝ ČAS A NIŽŠÍ EMISE ČPAVKU

Investice do samochodného stroje ve Slavíkově byla spojena s několika hlavními cíli. Ten nejdůležitější byla soběstačnost při aplikaci kejdy tak, aby si podnik sám dle okamžitých agrotechnických podmínek rozhodl termín a čas aplikace. Druhým důvodem bylo zvýšení účinnosti hnojení kapalnými hnojivy (digestát z bioplynové stanice + kejda) a snížení úniku čpavku do okolí. 

XERION + ZUNHAMMER 16.000 = SPRÁVNÁ VOLBA

CLAAS XERION 4000 SADDLE TRAC je přímo předurčen pro montáž nástaveb, speciálně nástaveb na aplikaci kejdy a dlouhodobá spolupráce se společností ZUNHAMMER to potvrzuje prodejními čísly po celé Evropě (90% traktorů XERION 4000 SADDLE TRAC pro aplikaci kejdy je osazeno nástavbou ZUNHAMMER). Dokonale integrované komponenty, velmi nízká hmotnost, optimalizovaný tok materiálu pro minimální ztráty při sání a maximální efektivitu při aplikaci, to je ZUNHAMMER. 

Výkon motoru Mercedes-Benz 435k a hlavně vysoký kroutící moment 2.100Nm ve spolupráci s plynulou převodovkou ZF a stálým pohonem všech kol jsou zárukou vysokého tahového výkonu. Rozložení hmotnosti na všechna 4 kola a použití pneumatik s možností nízkého provozního tlaku navíc minimalizují utužování půdy. Rozměr pneumatik 900/60 R42 s průměrem 2,15m je ve spojení s nástavbou ZUNHAMMER jedním z prvních v Evropě. 

Ve Slavíkově jsou velmi dobře vybaveni dopravní technikou, již několik let využívají podvozky s výměnnými nástavbami včetně 3ks cisteren o objemu 18.000l. Protože se jedná o cisterny plněné systémem vývěvy, dovážený objem je vždy o něco nižší a plně tak vyhovuje objemu aplikátoru 16.000l. Cisterny byly již dřívě doplněny o tzv. Andock systém, tedy možnost nasávání ze samochodného aplikátoru trychtýřem o průměru 200mm. 

DOKONALÁ INJEKTÁŽ – ZUNHAMMER KUSGU 6,0m

Kejda nebo digestát jsou hodnotná statková hnojiva tvořená organickými látkami a také zdroj živin (N, P, K, Ca, Mg aj.). Důležitý je zejména obsah N látek, které jsou z 50-60% v amoniakální formě. Proto je naprosto zásadní způsob aplikace. Nejnižší ztráty jsou dosaženy přímou injektáží do půdy. Společnost ZUNHAMMER je průkopníkem strojů pro přímou injektáž, a jako taková také drží mnoho patentů pro správné umístění pracovních orgánů. Diskový injektor nové řady KUSGU je toho důkazem. Hodnotné hnojivo je dokonale zapraveno do půdy, není na povrchu půdy nebo dokonce na stroji. 

Přejeme novému majiteli mnoho aplikovaných kubíků!

Foto Jan Schusser

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.