Přesné secí stroje AZURIT vyráběné společnosstí LEMKEN mají mnoho technických zajímavostí v čele s inovativním systémem ukládání osiva DELTA ROW. Modulová koncepce umoźňuje používat přesný secí stroj samostatně nebo v agregaci se stroji na zpracování půdy (rotační brány ZIRKON, talířové brány RUBIN a HELIODOR) zapojené společně v rámu secích strojů LEMKEN SOLITAIR 25 nebo COMPACT SOLITAIR. 

Setí pomocí systému DELTA ROW

Specifikem přesného secího stroje LEMKEN AZURIT je umístění kotoučových secích botek. Základní rozteč řádků činí 75 cm, přičemž osivo je vyséváno do dvouřádků Delta Row, vzájemně vzdálených 12,5 cm a zároveň do trojúhelníkového sponu. Trojúhelníkový spon zabezpečuje lepší příjem vody, živin a světla, a až o 70 % tak zvyšuje výnos z jednotky plochy. Osivo kukuřice, sóji, slunečnice, nebo řepky je pomocí dvou kotoučů nabíráno z centrálního zásobníku a distribuováno střídavě do dvojice semenovodů a následně vzduchem dopraveno do výsevních botek. Meziřádkovou vzdálenost lze nastavit od 37,5 do 85,5 cm, výhodou Azuritu je možnost setí při rychlosti jízdy až 15 km/h.

TRAPÉZOVÝ PACKER VÁLEC PRO RYCHLÉ VZCHÁZENÍ

Oba řádky pro setí jsou upraveny předřazeným packer válcem s dvojicí trapézových kruhů, které řádek před uložením osiva utuží a připraví seťové lůžko. Zároveň se také podpoří vzlínání vody a urychlí se růst rosltin po zasetí. Jednou z funkcí packer válce je i zahrnutí řádků hnojiva (v případě vybavení secího stroje botkou pro přihnojení). 

PŘIHNOJENÍ POD PATU

LEMKEN AZURIT může být dovybaven přihnojením granulovanými hnojivy pod patu. Z centrálního zásobníku je hnojivo dopravováno pneumticky ke kotoučové botce, která uloží hnojivo do prostou mezi dvojici výsevních botek. Uživatel má několik možností pro zásobník hnojiva – samostatný čelní zásobník umístěný v předním závěsu traktoru, nebo zásobník na osivo secích strojů SOLITAIR 25 nebo COMPACT SOLITAIR. 

V tomto případě se jedná o první variantu, tedy čelní zásobník LEMKEN FTL 2522 s objemem 2.200 l a pneumatickou dopravou hnojiva. 

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.