Pluhy od společnosti LEMKEN jsou synonymem kvality a perfektně odvedené práce. Nejlepší materiál, konstrukce pro nejvyšší zatížení a precizní zpracování byly vždy doménou tradičního výrobce z německého Alpenu. Zbrusu nový pluh jsme tento týden předali v Zemědělském družstvu Nová Ves-Víska se sídlem v Nové Vsi u Chotěboře. 

LEMKEN OPTILINE-ORBA BEZ BOČNÍHO TAHU

Pluhy výrobní řady DIAMANT jsou polonesené otočné pluhy nejmodernější konstrukce s legendární patentovanou konstrucí otoče a systému nastavení tahové linie LEMKEN OptiLine. Konstrukční výhoda kompenzuje boční tah, který vzniká za traktorem v důsledku asymetrického uspořádání pluhu. Prostřednictvím válce s řízeným tlakem přenáší na traktor dodatečný krouticí moment a tažná linie traktor/pluh se prodlužuje ke středu zadní nápravy. Sníží se tak spotřeba paliva až o 10%!

HYDRAULICKÉ JIŠTĚNÍ LEMKEN HYDROMATIC

Hydraulicky jištěné nejen orební tělesa, ale i celý pluh – to je systém HYDROMATIC. Maximální ochrana pluhu i traktoru s možností nastavení vypínacího tlaku komfortním ovládáním přímo z kabiny traktoru. 

ORBA MIMO BRÁZDU_ON-LAND

Pluhy řady DIAMANT mohou být volitelně vybaveny systémem orby ON-LAND, tedy jízda mimo brázdu. U traktorů s výkonem nad 300k se používají pneumatiky se šířkou 710/800 nebo 900mm a jízda v brázdě je tak problém. Stejné je to i s pásovými traktory. Řešením je orba mimo brázdu, kdy je naplno využito tahových schopností traktoru. 

VĚTŠÍ TAHOVÝ VÝKON DÍKY TRAKČNÍMU VÁLCI

Trakční válec umístěný mezi traktorem a pluhem je jednou z možností, jak zvýšit tahový výkon traktoru. Využívá se tak hmotnost pluhu a tahový odpor k tomu, aby se část této síly přenesla na traktor, kterému se tak zvýší hmotnost, a tím pádem i možnost vyššího tahového výkonu. 

Špičkově vybavený nový pluh v Nové Vsi navíc obsahuje: 

Uspořádání orebních těles 7+1

Hydraulické jištění HYDROMATIC

Nastavení tahové linie pluhu LEMEKN OptiLine

Předradličky pro zapravení rostlinných zbytků

Trakční válec pro vyšší tahový výkon traktoru

Hydraulická změna hloubky z kabiny

Držák půdního pěchu

Foto Martin Stecovič

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.