Efektivní aplikace kejdy v Novém Městě na Moravě dostala nový rozměr pořízením samochodného aplikátoru kejdy CLAAS XERION 4000 s profesionální nástavbou ZUNHAMMER 16.000. Precizní aplikace kejdy a digestátu s maximální efektivitou – to byl hlavní důvod pro nákup moderní techniky, která doplnila stávající linku na aplikaci kejdy. 

EFEKTIVITA 1 – DĚLENÁ DOPRAVA KEJDY

Hlavní změnou při aplikaci kejdy v Novém Městě bylo oddělení dopravy a aplikace kejdy. Zvýšila se tak významně efektivita práce a výkonnost celé linky na úroveň 800-1.000 m3/směnu. Nasávání kejdy a transport mají na starost 3 cisterny ZUNHAMMER SKE18,5 PUSS vybavené trychtýřem pro sání samochodným aplikátorem – tzv. Andock system. Cisterny jsou po celou dobu transportu čisté a neznečišťují kominkace blátem a nečistotami vzniklými přo aplikaci kejdy hadicovými aplikátory. 

EFEKTIVITA 2 – INJEKTÁŽ HNOJIVA POD POVRCH PŮDY

Vysoký výkon motoru, účinná bezstupňová převodovka, velká tahová síla a nosnost tříbodového závěsu předurčuje CLAAS XERION k využívání adaptérů náročných na tahový odpor. Každý litr digestátu nebo kejdy tak může být injektován pod povrch půdy pro maximální využití živin a minimální ztráty únikem čpavku.Rychlé sání z transportní cisterny a obratnost při manévrování po pozemku umožňují aplikovat pod povrch půdy 100-150 m3/h. 

EFEKTIVITA 3 – STRIP-TILL TECHNOLOGIE

Novou technologií pro zakládání porostů kukučice, sóje a řepky je zpracování půdy v pásech a cílená aplikace kejdy nebo digestátu TRIP-TILL. Je vyžadována vysoká přesnot navádění při následnýh jízdách (nutná GPS navigace s korkčním signálem RTK Net) a technologie je náročnější na tah. Ideální je použití se samochodným aplikátorem, který zajistí dostatčnou kapacitu a tahový výkon s odpovídající pracovní rychlostí.

EFEKTIVITA 4 – ZPRACOVÁNÍ V PÁSECH + SETÍ 

Jedinečnost technologie STRIP HAWK EASY ve spojení s přesným secím strojem SOLA spočívá v kombinaci zpracování půdy v pásech s podkořenovým hnojením a současným setím přesným secím strojem v jednom přejezdu. Oddělení jednoltivých pracovních operací dovoluje praovat v různých podmínkách s individuálním nastavením pro každý pozemek. 

Na přiložených fotografiích aplikace digestátu do porostu TTP s dávkou 30 m3/ha a současným setím kukuřice (95.000 jedinců/ha). 

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.