V červnu se pravidelně konají dvě akce, které si v AgriMachines nenecháme ujít. První z nich je zemědělská výstava Naše pole, jejíž 24. ročník se odehrál ve Zbýšově u Čáslavi. K vidění byla více než slušná přehlídka zemědělské techniky, 800 odrůd zemědělských plodin, 150 pokusů pro ochranu rostlin, 70 pokusů pro výživu rostlin a nechybělo ani mistrovství v orbě.

My jsme s sebou dovezli cisternu Zunhammer SKE 18.5 PUSS, která je na přání zákazníka vybavena nádrží s větším objemem, a to na 20 000 litrů. Má hydraulicky poháněné čerpadlo umístěné v přední části. Navíc díky hydraulicky ovládanému třícestnému ventilu umístěnému v zadní části cisterny nabízí možnost výběru, zda bude kejda pokračovat do nádrže nebo do aplikátoru. Cisterna je osazena neseným aplikátorem s taženými botkami Zunhammer Glide-Fix 15 m. Tento aplikátor je vhodný k aplikaci na loukách i k přihnojování porostů.

Nechyběl ani samochodný aplikátor Claas Xerion 4000 s nádrží Zunhammer 16.000 s neseným diskovým injektorem Kusgu 5m. Stroj s motorem Mercedes-Benz přináší maximální výkon 435 k s maximální hodnotou kroutícího momentu 2.100 Nm. Už od nízkých otáček motoru máte větší sílu a nižší spotřebu paliva na kvalitní zapravení kejdy do větších hloubek a s větším záběrem. Prodloužený rozvor na 3.600 mm a silnější hlavní rám umožní práci v „psím chodu“ pro nižší utužení půdy, nový zadní výkyvný závěs dokáže v automatickém režimu využívat potenciál všech připojených nářadí, v tomto případě se jedná o talířový aplikátor Zunhammer Kusgu. Ten je vybaven dvěma řadami talířů, a zatímco první řada vytváří drážku, do které zatéká materiál, druhá řada hnojivo zaklopí.

Od italského výrobce M.O.M., který patří do portfolia naší firmy, jsme přivezli na ukázku profesionální travní injektor EcoInject X.

V roce 2023 jsme rozšířili nabídku naší firmy o rakouskou značku Göweil.  Na výstavu jsme přivezli lis na kulaté balíky G-1 F125, který se pyšní nejlepší kvalitou krmiva s délkou řezu pouhých 35 mm díky třiceti oboustranným reverzním nožům a perfektním tokem materiálu stanoveným optimálním přizpůsobením půdě. Vystaven byl i kráječ na kulaté balíky RBS, který je koncipován speciálně pro řezání i přepravu balíků ze siláže, sena a slámy a umí kompletní proříznutí balíku. Posledním výrobkem značky Göweil byly kleště na kulaté balíky RBG 160, které při cestě zpět putovaly přímo k zákazníkovi.

Ze Zbýšova jsme pokračovali rovnou na zemědělskou výstavu na Hadačce, kterou spolupořádali přátelé z Kralovické zemědělské a.s. Program sliboval polní pokusy, chovatelský den a zajímavý doprovodný program. Jsme rádi že jsme byli její součástí.

Další možnost se s námi vidět máte na konci srpna, kdy budeme v Českých Budějovicích na Zemi živitelce.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.