Chcete během zpracování půdy a zakládání porostů uspořit čas, náklady a zvýšit efektivitu? Pak je jedinečný koncept strojů na přípravu půdy metodou Strip-Till, kombinující několik pracovních operací v jednom pracovním přejezdu, určený přesně pro vás.

Aplikace kejdy a digestátu nabrala jiný směr než dříve, pohlíží se na ně jako na hodnotné hnojivo. První možností pro využití tekutých statkových hnojiv je přihnojení ozimů (pšenice, ječmen, řepka), a také travních porostů.

Zpracování půdy v pásech
Nejefektivnější formou aplikace je injektáž do předem vytvořené drážky pomocí tažené botky s břitem nebo diskového injektoru. Významně se tak snižuje odtok hnojiva a jeho stékání jako v případě použití rozstřiku nebo běžného hadicového adaptéru. Díky metodě Strip-Till již není problém založit porosty širokořádkových plodin na erozně ohrožených půdách. Zpracování půdy v pásech, do kterých je aplikováno hnojivo a následně zasetá plodina je doménou nového stroje STRIP HAWK EASY od společnosti M.O.M. Jde o univerzální kombinovaný stroj pro přihnojení a zakládání porostů kukuřice, slunečnice, řepky ozimé i sóji. Stroj je připraven zpracovávat půdu v pásech tak, aby ve vzniklém meziřadí zůstala meziplodina nebo posklizňové zbytky.

Univerzální kombinovaný stroj
Každá výsevní jednotka přesného secího stroje je vybavena elektromotorem, který zajišťuje dodržení nastaveného výsevku. Dodržování výsevku každého řádku monitoruje optický senzor s vizuální kontrolou na ISOBUS terminálu v kabině traktoru. Počet pracovních sekcí je čtyři, šest nebo osm řádků s roztečí pracovních orgánů 45 až 75 cm. Na výběr jsou tři typy rámů ve variantě sklápěný rám, hydraulicky výsuvný rám nebo pevný rám. Stroj může být ve variantě nesené, tažené nebo v kombinaci s dalšími stroji.

Volitelná aplikace
Volitelně lze STRIP HAWK EASY doplnit o aplikaci granulovaných nebo tekutých hnojiv ať už ve formě organické nebo syntetické. Přihnojovat tak můžete standardními hnojivy z čelně nebo vzadu umístěného zásobníku hnojiva (NPK, AMOFOS apod.), nádrže na tekutá hnojiva (DAM) nebo kejdou a digestátem.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.