Secí stroje LEMKEN SOLITAIR se vyrábějí v několika modifikacích upravených dle přání zákazníka. Zásadní pro konstrukci jsou však dvě agronomická pravidla – dokonalá příprava secího lůžka a precizní uložení osiva s dodržením pracovní hloubky. To byyly hlavní požadavky v podniku ZAS Lípa, který se tak po letech opět vrátil k secí kombinaci s aktivní přípravou půdy. 

AKTIVNÍ PŘÍPRAVA PŮDY

Konstrukce secího stroje SOLITAIR 25 je modulární – do hlavního rámu lze umístit jak pasivní (RUBIN, HELIODOR, KRISTALL, SYSTEM-KOMPAKTOR) tak i akticní nářadí na zpracování půdy (ZIRKON). V tomto případě byly jako preferované nářadí vybrány rotační brány LEMKEN ZIRKON 12. Jsou vybaveny rotujícími noži pro dokonalé promíchání a nadrobení půdy, smykovací lištou a utužovacím válcem, v tomto případě je stroj vybaven trapézovým válcem pro utužení seťového lůžka přími v místě, kde následuje výsevní lišta. 

PRECIZNÍ ULOŽENÍ OSIVA – LEMKEN OPTIDISC

Do ideálně připravené a promíchané půdy zachovávající půdní vlhkost je IHNED uloženo osivo patentovanou dvojitou secí botkou LEMKEN OptiDisc. Centrálné nastavení hloubky setí zajišťuje přesné a precizní dodržení hloubky setí v kombinaci s individuálním nastavením přítlaku. Právě dodržování hloubky osiva i u drobných semen (mák, řepka, kmín) byl jeden z halvních důvodů změny secího stroje v ZAS Lípa. Utužovací kolečka zajistí pravidelné a spolehlivé vzcházení rostlin. 

ZAKLÁDÁNÍ POROSTŮ S PŘÍSEVEM V JEDNOM PŘEJEZDU

Dalším požadavkem pro novou secí kombinaci byla možnost zakládání porostů se současným přísevem další plodiny (např. jetel). LEMKEN SOLITAIR byl proto doplněn strojem pro přesný výsev drobných semen APV s vlastním zásobníkem a pneumatickým rozvodem osiva za lavní výsevní botky. 

Přejeme novému zákazníkovi mnoho kvalitně založených porostů!

Foto: Martin Stecovič

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.