Tento týden jsme uvedli do provozu radličkový aplikátor německého výrobce Lomma, který byl využit při plečkování kukuřice.

Tentokrát se ovšem jednalo o spojení s taženou aplikační cisternou Zunhammer o objemu 19,5 m3 vybavenou tříbodovým závěsem což představovalo celorepublikový unikát. Plečkoval se poměrně vzrostlý porost kukuřice o výšce cca 1 metr. Aplikační dávka kejdy byla 20 m3/ha při rychlosti cca 8 km/hod. Pracovní hloubka byla 10 cm. Celá souprava byla pro plečkování obuta speciálním obutím o rozměrech 480/80, což představovalo bezproblémovou jízdu mezi řádky. 

Jak nám plečkování šlo můžete vidět na přiložených fotografiich. Aplikátor Lomma odvedl skvělou práci.

Plečkování kukuřice s přihnojením má řadu výhod:

– mechanické odstaňění plevelů

– dokonalé zapravení kejdy s minimální ztrátou dusíku

– zavlažení

– provzdušnění

– ušetření nákladů při přihnojení a chemické ochraně porostů

 Radličkový kypřič Lomma lze využít jako klasický radličkový kypřič o dvou řadách radliček nebo jako osmiřádková plečka kukuřice. Na plečku lze aplikátor jednoduše přestavět během několika minut demontáží předních slupic. Veškeré půdní práce mohou být doplněny o přihnojení kejdou, díky vestavěné rozdělovací hlavě od firmy Vogelsang.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.