Na jaře letošního roku jsme pomohli na farmě pana Pokorného v Kmetiněvsi realizovat v ČR výjimečný projekt. Jednalo se o nápad majitele podniku začít plečkovat porost kukuřice s možností přihnojení močovinou pod patu. Jelikož v Kmetiněvsi vlastní již několik let traktor Xerion 3300 Saddle Trac přihnojovací nástavbou, byla volba víc než jasná… Po zasetí veškerých porostů kukuřic bude traktor kukuřice dále plečkovat.

Tato myšlenka vyžadovala přestavět traktor na vhodné obutí, se kterým by se stroj v porostu mohl bez problémů pohybovat a napáchat tak minimální škody na již vzrostlých rostlinách. Proto byly ke traktoru dodány kultivační dvoumontáže o rozměrech pneumatik Mitas 320/90 R 54, se kterými se stroj bez sebemenších problémů pohybuje mezi řádky.  Do předních ramen byla zavěšena na zakázku vyrobená nesená dvanáctiřádková plečka PPL 12 R vybavena přihnojovacím systémem. Díky perfektnímu výhledu z kabiny stroje je na pracovní orgány plečky dokonale vidět a obsluze tak nedělá problém plečku řídit bez navigačních systémů i při vyšší rychlosti.  

Tato netradiční souprava budí opravdu obdiv, no posuďte sami…

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.