Zapravování kejdy je, a hlavně bude tématem pro všechny chovatele nejen hovězího dobytka, mléčných farem, farem s odchovem prasat, ale i všech bioplynových stanic.

Ať už se jedná o aplikaci s taženou cisternou nebo samochodným zapravovačem kejdy, nejčastější formou zapravení je diskový aplikátor. Existuje několik variant, jak se kejda nebo digestát zapravuje do půdy. Často používaná, a nejjednoduší  forma, je aplikaci pomocí rozstřiku nebo hadicového aplikátoru a potom zapravení standardním diskovým podmítačem (krátký se dvěma řadami disků, nebo těžký podmítač s uspořádáním do X). Nevýhoda je zřejmá – ztráta amonného dusíku, špatné zapravení kejdy, vysoký prokluz traktoru s podmítačem, vysoká spotřeba paliva.

Pokud je Vaší prioritou co nejlepší využití živin, které obsahuje kejda, jednoznačně nejúčinnější je přímé zapravování. Specialistou na zapravení je ZUNHAMMER se svým prémiovým produktem ZUNIDISC. Se šířkou záběru 3 m, 4,5 m a 6 m máte na výběr stroj jak pro taženou cisternu, tak samochod. Rychlé a účinné zapravení kejdy, dokonalé využití živin, a aplikace bez úniku amoniaku. 

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.