O výhodách setí do sponu se toho napsalo již mnoho. Společnost LEMKEN tento patentovaný systém u přesných secích strojů zavedla teprve nedávno, ale výhody přesvědčují zákazníky spolehlivě po celém světě.

LEMKEN DELTA ROW

Základem patentovanho systému setí je ukládání osiva do dvojího řádku se současným uložením hnojiva mezi dvojici řádků. Osivo je vyséváno ve dvou řadách vzájemně přesazených v trojúhelníkovém uspořádání. Odtud název Delta Row.První pracovní částí jou hvězdice ve tvaru V, které čistí prostor pro setí. Dvojitý ocelový kotouč s přítlakem až 25O kg umožní dávkování hnojiva mezi oba řádky určené pro setí. Samotný výsev Delta Row dodržuje meziřádkovou vzdálenost 12,5cm, o přesné setí se starají předřazené ocelové trapézové válce. 

CENTRÁLNÍ ZÁSOBNÍK OSIVA 

Secí stroj LEMKEN AZURIT používá centrální zásobník osiva, který plynule doplňuje menší zásobníky pro každou dvojici výsevních jednotek. Osivo je velmi pohodlně a rychle dopľňováno, šetří se tak drahocenný čas při jarním setí. 

CENTRÁLNÍ ZÁSOBNÍK HNOJIVA

Pro hnojivo LEMKEN využívá 2 rozdílné systémy zásobníků – čelní nebo vzadu tažený. Na připojených fotografiích je zachycena varianta se zadním zásobníkem SOLITAIR 12 s objemem 5.800 l. 

Foto: Martin Stecovič

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.