Nové technologie pro zakládání porostů a setí Strip-Till využívají principu zpracování půdy v pásech se současným přihnojením pevnými nebo kapalnými hnojivy. Společnost AgriMachines je průkopníkem technologie Strip-Till kombinujícím nejen přípravu půdy s přihnojením, ale i integrovaným přesným secím strojem. 

STRIP HAWK EASY – unikátní technologie pro setí řepky

Vytvoření pásů zpracované půdy s šířkou 20-25cm a hloubce až 30 cm vytváří dokonalé podmínky pro růst rostlin s kulovým tvarem kořene – jako je např. řepka. Rozteč řádků 45 nebo 50 cm je pro setí řepky neobvyklá, stejně jako počet rostlin vysetých na plochu (25-30 rostlin/m2). 

PŘÍPRAVA PŮDY + PŘIHNOJENÍ + SETÍ

Současné provedení několika pracovních operací a současné setí je pro technologii STRIP HAWK EASY patentováno a její použití má svá specifika. Obrovskou výhodou je ukládání osiva do čerstě zpracované půdy s maximální vlhkostí a velmi dobře zpracované půdě ve velké hloubce. Rostlina má tak dokonalé podmínky pro rchlý růst a pozdější vývoj. 

SETÍ ŘEPKY PŘESNÝM SECÍM STROJEM

Řepka je vysévána v rozteči řádků 45 nebo 50 cm přesným secím strojem s elektrickým pohonem pro každou výsevní jednotku. Výsevní jednotky jsou tvořeny samostatným výsevním ústrojím uložených na paralelogramu s kopírováním každé sekce zvlášť. Je tak dosaženo shodné pracovní hloubky a vysoké přesnosti při setí. 

Na fotografiích zakládání porostů řepky po sklizni žita na senáž. 

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.