Jak již víte společnost AgriMachines v kooperaci s firmou Unimarco osadila traktor Claas Xerion 3800 Saddle Trac rozmetadlem průmyslových hnojiv a vápenatých hmot od Dánské firmy Bredal. Jedná se o skutečný unikát a tedy jediný Xerion vybaven rozmetadlem Bredal s 12ti metrovými rameny na světě.

Nástavba je vybavena tenzometrickými vahami, hydraulicky otevíratelnou střechou, předním plněním, rozmetacím stolem s kotoučovým ústrojím. Tyto fakta dokazují jen to, že se jedná o zcela univerzální nástavbu, kterou lze aplikovat různé materiály například: Síran amonný, jemně mletý vápenec, vápencové drti či granulovaná průmyslová hnojiva.

Ovšem ve spojení s traktorem Xerion se stává tento koncept ještě univerzálnější, traktor je totiž klasicky vybaven zadním tříbodovým závěsem, závěsem K-80, zadním vývodovým hřídelem, řízením všech kol s možností psího či krabího chodu. Provoz pomocí satelitní navigace je samozřejmostí. Demontáž nástavby trvá pohých 30 minut…

Tento speciál nyní bez sebemenších problémů pracuje při aplikacích vápenatých hmot po celé ČR a zde jsou postřehy z provozu:

Pracovní rychlost : 20 -23 km/hod

Denní výkonost : až 200 tun což při běžné dávce 2tuny/ha činí 100 hektarů 

Otáčky motoru : 1400 ot/min

Spotřeba paliva : 1,2 l/tunu

Objem nástavby: až 18 tun (dle materiálu)

Přepravní rychlost: 50 km/hod

Autorem krásných fotografií z provozu jsou Josef Hejhal a Jan Schusser

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.