Traktory CLAAS XERION již mnohokrát prokázaly svou extrémní sílu a odolnost ve všech aplikacích nejen na poli, ale i v komunální sféře nebo při práci v nestandardních oborech. A jedním z nich je práce při drcení dřevní hmoty a štěpky v lese. 

ROBUSTNÍ RÁM A EXTRÉMNÍ SÍLA MOTORU MERCEDES-BENZ

Základním konstrukčním prvkem pro CLAAS XERION byl již od začátku projektu traktoru (1976) nosný rám, ve kterém jsou zavěšeny motor, převodovka a nápravy. Rám je vyztužen trubkovými příčnými vzpěrami a jednotlivé části jsou spojeny šrouby pro maximální odolnost vůči namáhání v krutu a ohybu. Motor MERCEDES-BENZ vyniká vysokým kroutícím momentem při nízkých otáčkách, a opravdu „buldočí charakteristikou“ s mohutnou zálohou při poklesu otáček. 

PLYNULÁ PŘEVODOVKA ZF ECCOM 

Přenos síly motoru zajišťuje převodovka ZF ECCOM 4.5 – nejsilnější plynulá převodovka na trhu. Rychlost jízdy od 50 m/h a plný přenos výkonu motoru od nulové rychlosti předurčuje tuto převodovku k největším výzvám. Garantovaný přenos extrémních sil až do kroutícího momentu motoru 2.500 Nm využívá XERION právě při práci se sněhovými nebo lesními frézami. Zadní vývodový hřídel může mít koncovku 2 ¼“ (22 drážek, průměr 57,7 mm). 

4 x 4 x 4 + 3 = KONCEPT XERION

Všechna kola CLAAS XERION jsou stejně velká (průměr až 2,30m), jsou všechna poháněná a natáčená, a v hnacím systému jsou 3 diferenciály se 100% uzávěrkou (přední, zadní a mezinápravový). Jedinečný pohon pro extrémní použití. 

TRAC VC – OTOČNÁ KABINA CLAAS

Systém otáčení celé kabiny mají traktory CLAAS XERION patentován. Řidič nemusí pro změnu směru jízdy opouštět kabinu, ale ani se nemusí zvedat ze sedadla. Celý proces otáčení trvá 2 minuty. Efektivní a praktické řešení právě do lesní frézy s výborným výhledem a bezpečnou pozicí kabiny pro práci a dopravu. 

LESNÍ FRÉZA FAE 250 UMH

Pohon PTO přes s přetěžovací spojku, robustní hlavní rotor pro maximální účinnost při drcení a štěpkování dřevní hmoty, pohon rotoru od převodovky přes dvojici hyrodynamických měničů. Maximální odolnost proti přetížení s maximální ochranou frézy před poškozením. Integrovaný ochranný rám s dlouhými drapákovými zuby umožňující rozebírání a shrnování klestu s možností frézování vysokých kmenů. 

Fotografie zachycuje nasazení soupravy CLAAS XERION 4000 TRAC VC a lesní frézy FAE 250 UMH při likvidaci klestu a pařezů po mýtní těžbě. 

Foto: Tomáš Kopa

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.