Tažený pneumatický secí stroj Lemken Solitair DT se vyznačuje minimálním tahovým odporem, navíc je vybaven integrovanými kompaktními diskovými branami, komfortním ovládáním a velkým děleným zásobníkem.

Hlavním cílem výrobce Lemken bylo učinit secí stroj lehčí, proto nový model se šestimetrovým pracovním záběrem váží až o dvě tuny méně. S úbytkem hmotnosti souvisí i úspora paliva (spotřeba činí 5 l/ha) a schopnost stroje pracovat rychlostí až 16 km/h. Elektrické dávkovací jednotky stroje jsou vyrobené z kompozitního materiálu a zásobují osivem jednotlivé rozdělovací hlavy. Jednotlivé dávkovače lze přizpůsobit i výměnou válečků, a tak kombinovat několik typů a velikostí semen.

Jednou z pracovních sekcí stroje je pneumatikový pěch. Velkoobjemové pneumatiky snižují tlak na půdu a valivý odpor, díky tomu je zamezeno hrnutí hlíny. Pěch kontroluje pracovní hloubku disků a v případě potřeby vyrovnává nerovný terén a pomáhá stroji ke stabilitě. Nabízí se také možnost vyměnit pěch za přední smyk Crossboard. Ten urovnává povrch a přesunuje velké množství zeminy. Obě varianty lze pohodlně nastavovat či ovládat z kabiny traktoru.

Solitair DT je také vybaven integrovaným kompaktním diskovým podmítačem s vydutými disky o průměru 465 mm, které jsou odolné vůči opotřebení a individuálně chráněny proti přetížení listovými pružinami. V případě, že musí stroj pracovat se sníženou intenzitou zpracování půdy, lze místo vydutých disků použít vertikální vlnité disky.

Stroj je vybaven secí lištou opatřenou osvědčenými dvoudiskovými secími botkami OptiDisc s kopírovacím kolečkem s gumovým pláštěm. Botky zajišťují přesné uložení osiva při rovnoměrné výšce pokrytí, o rovnoměrnou hloubku uložení osiva v obtížných podmínkách se pak stará hydraulický přítlak na botku. Při setí je možné aplikovat i hnojivo. Osivo a hnojivo se aplikuje do stejného řádku a stejné hloubky, nebo volitelně pomocí samostatné dvoukotoučové botky. Poté se hnojivo ukládá pod osivo. Tímto způsobem je možno provádět předseťovou přípravu, výsev a hnojení v jednom pracovním kroku.

Solitair DT má k dispozici dva typy zásobníků. Přetlakový zásobník pojme až 5 100 litrů s možností rozdělení v poměru 50/50 nebo 60/40. Jednoduchý zásobník disponuje objemem 4 400 litrů.

Leave a Comment

Agrimachines

Kontaktujte nás na e-mail nebo telefonicky. Rádi Vám nabídneme stroje za zvýhodněnou cenu a poradenství v oblasti úspor.

Kontakt

Sídlo firmy:
AgriMachines SE, Bratislavská 3, Hustopeče 69301
+420 727 902 622

Sledujte nás také na

Zanechte nám email

Zanechte nám svůj email, a my se Vám co nejdříve ozveme.